professorat

Tot el professorat està format per personal docent amb una llarga trajectòria professional dins el sector de la pròtesis dental. A més, compten amb el suport i l’experiència de les metodologies docents aportades per la UManresa i per empreses punteres en el sector, tant per la seva penetració en el mercat com per la seva trajectòria en innovació, com AVINENT.

RESPONSABLE CAMPUS PROFESSIONAL UMANRESA

Sílvia Crespiera Maldonado
screspiera@umanresa.cat
Llicenciada en Psicologia social
Màster de Formació de formadors: metodologies i gestió Tècnica en formació des del 2002

 

COORDINACIÓ CFGS PRÒTESIS DENTALS

Anna González Fernández
agonzalez@umanresa.cat
Diplomada en Infermeria.
Màster Oficial de Formació del Professorat de Secundària Obligatòria i Batxillerat, Formació Professional i Ensenyament d’idiomes. Especialitat Salut.
Docent a cicles formatius des de 2010

SECRETARIA

Montserrat Solé Aramburo
campusprofessional@umanresa.cat

 

Eva Junyent Gallego
ejunyent@umanresa.cat

PROFESSORAT CFGS PRÒTESIS DENTALS

Mòdul professional 1: Laboratori de pròtesis dentals

Anna González Fernández
agonzalez@umanresa.cat

Mòdul professional 2: Disseny funcional de pròtesis

Edgar García Amorós
EGarcia01@umanresa.cat
Llicenciat en Odontologia
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Professor associat a la UIC
Tècnic en pròtesis dental del laboratori de la CUO durant 8 anys

Sandra Gómez Fernández
SGomez@umanresa.cat
Llicenciada en Odontologia
Odontòloga en diferents clíniques des del 2013

Andreu Palacios Bosch
APalacios01@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Tècnic en pròtesis dental en un laboratori des del 2002

Mòdul professional 3:  Pròtesis completes

Laura Celdran Lozano
LCeldran@umanresa.cat
Tècnica Superior en Pròtesis Dentals
Laboratori dental propi des del 1999

Cosme Adrover
cadrover@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Tècnic en pròtesis dentals en diferents laboratoris des del 1994

Ricard Egiburu Barjau
REgiburu@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Laboratori propi des del 1998

Mòdul professional 4: Aparells d’ortodòncia i fèrules oclusals

Glòria Renom Vallribera
GRenom@umanresa.cat
Tècnica Superior en Pròtesis Dentals
Especialista en ortodòncia
Laboratori propi des del 1996

Oriol Bataller
obataller@umanresa.cat
Llicenciat en Odontologia
Odontòleg en diferents clíniques des del 2001

Sandra Leiva Fernández
sleiva@umanresa.cat
Tècnica Superior en Pròtesis Dentals
Diplomada en Infermeria
Especialista en ortodòncia
Actualment a Clínica Dental Plénido Manresa

Mòdul professional 5: Restauracions i estructures metàl·liques en pròtesi fixa

Pau Pintado Boixados
ppintado@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals i en Higiene bucodental
Director de laboratori dental des del 1998

Xavier Folch
xfolch@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Responsable CAD – CAM en diferents laboratoris des del 2009

Mòdul professional 6: Pròtesis parcials amovibles metàl·liques, de resina i mixta

Laura Celdran Lozano
LCeldran@umanresa.cat
Tècnica Superior en Pròtesis Dentals
Laboratori dental propi des del 1999

Cosme Adrover
cadrover@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Tècnic en pròtesis dentals en diferents laboratoris des del 1994

Ricard Egiburu Barjau
REgiburu@umanresa.cat

Mòdul professional 7: Restauracions i recobriments estètics

Samuel Dumitrescu
sdumitrescu@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Tècnic en pròtesis dentals en diferents laboratoris des del 2009

Gemma Marsinyach
gmarsinyach@umanresa.cat
Tècnica Superior en Pròtesis Dentals
Tècnica Superior en Higiene Bucodental
Tècnica en pròtesis dentals en un laboratori des del 2015

Mòdul professional 8: Pròstesis sobre implants

Oriol Bataller
obataller@umanresa.cat
Llicenciat en Odontologia
Odontòleg en diferents clíniques des del 2001

Xavier Folch
xfolch@umanresa.cat
Tècnic Superior en Pròtesis Dentals
Responsable CAD – CAM en diferents laboratoris des del 2009

Mòdul professional 9: Formació i orientació laboral

Ester Cruz Serrallonga
ECruz@umanresa.cat
Llicenciada en Dret
Diplomada en Turisme
Màster Oficial de Formació del Professorat de Secundària Obligatòria i Batxillerat, Formació Professional i Ensenyament d’idiomes. Especialitat Formació i Orientació Laboral

David Montero Pich
dmontero@umanresa.cat
Enginyer en Organització industrial
Enginyer Tècnic de Mines
Màster en Prevenció de riscos laborals

Mòdul professional 10: Empresa i iniciativa emprenedora

Ester Cruz Serrallonga
ECruz@umanresa.cat

Mòdul professional 11: Projecte de pròtesis dentals

Anna González Fernández
AGonzalez@umanresa.cat

Mòdul professional 12: Formació en centres de treball

Anna González Fernández
AGonzalez@umanresa.cat